منابع ویدیو 46 بازدیدها

  • پیش نمایش طلا و مسas3.asset.aparat.com
طلا و مس

طلا و مس

gold and copperJan. 11, 2011Iran97 دقیقهPG
امتیاز شما: 0
6 1 رای
چه خبره؟

خلاصه

طلا و مس gold and copper فیلمی به سبک درام کمدی به کارگردانی همایون اسعدیان و تهیه کنندگی منوچهر محمدی که در بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر سال 1389 به نمایش درآمد.

سید رضا طلبه‌ای که به تازگی با خانواده‌اش از نیشابور به تهران آمده، تا در کلاس‌های استاد اخلاقی که وصف او را بسیار شنیده است شرکت کند. اما متوجه بیماری اسکلروز چندگانه (Ms) همسرش زهرا می‌شود و به ناچار برای تهیه هزینه درمان او تغییراتی در شیوه زندگی‌اش می‌دهد…

طلا و مس حکایت طلبه ای ست (طلبه به معنای دانش پژوه، جوینده علم و در طلب ع لم است، طلب بهتر بودن) در جستجوی دروس اساتید اخلاق، و در عین حال طلبه ای برای زمان حال، با آن همه گرفتاری های زمانه ای و مردمی.. نگاه های منفی بسیاری را باید بپذیرد و مشکلات را ببیند و چشم را بر ناهنجاری هایی که به چالش می کشند همه دین و ایمانش را ببندد و … خود را از این منجلاب به سلامت بیرون بکشد.

از خودگذشتگی و البته عشق میان این زن و شوهر در این فیلم هویداست. همسر او یک زن نمونه است، همسری وفادار، مادری مهربان و همسایه ای دلسوز اوست که دختر صاحبخانه را تنها برای رضای خدا به خانه می آورد و به او که دائم در حال گوش کردن به آهنگ های غنائی است قرآن می آموزد و برای دخترش که دارد در خانه ای با آموزه های دینی بزرگ می شود می رقصد و در این راه تعادل را برای دنیای کودکانه هر دو باز می گرداند. در عین این حال وقتی به سید (بهروز شعیبی) زن دیگری را برای جانشینی خود معرفی می کند و با شوخی به ظاهر جدی سید در قبال این امر آشفته می شود.

 در این فیلم بازیگرانی چون بهروز شعیبی، نگار جواهریان، سحر دولتشاهی، جواد عزتی، رضا رادمنش، مهران رجبی و… به ایفای نقش پرداختد.

طلا و مس
طلا و مس
طلا و مس
طلا و مس
طلا و مس
طلا و مس
طلا و مس
طلا و مس
طلا و مس
طلا و مس
عنوان اصلی طلا و مس
امتیاز IMDb 7.3 2,603 رای
رتبه TMDb 6.4 4 رای

عناوین دیگر

هریت
هزارپا
ماجرای نیمروز: رد خون
جوکر
شیادان
قصر شیرین
للین
در جستجوی فریده
ژن خوک
خانه پدری
پروفسور و مرد دیوانه
سیاه و آبی

دیدگاهی ثبت کنید

نام *
اضافه کردن نام نمایشی
ایمیل *
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد