منابع ویدیو 57 بازدیدها

  • پیش نمایش روسیas2.asset.aparat.com
روسی

روسی

RoosiFeb. 20, 2019
امتیاز شما: 0
0 0 رای
چه خبره؟

خلاصه

روسی Roosi فیلمی به کارگردانی و نویسندگی امیرحسین ثقفی و تهیه‌کنندگی علی‌اکبر ثقفی محصول سال ۱۳۹۶ است. این فیلم اثری پر بازیگر و پر لوکیشن که عوامل سازنده این فیلم در لوکیشن‌هایی واقع در لاهیجان، تهران، ساوه، قم، شهر ری، دیلمان، گرمسار، فومن، بندر کیاشهر، ورامین، جاجرود و… طی دو ماه، سرانجام در اسفندماه ۱۳۹۶ فیلمبرداری آن را به پایان رساندند. روسی در ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ در سینماهای ایران اکران شده‌است.

روسی یک فیلم عاشقانه است که به تراژدی ختم می‌شود. توماج (امیر آقایی) موفق می‌شود تا از زندان فرار کند اما زمانی که نزد همسرش (طناز طباطبایی) باز می‌گردد متوجه می‌شود که او مورد هتک حرمت قرار گرفته و …

از جمله بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند میتوان به امیر آقایی، طناز طباطبایی، صابر ابر، محمود نظرعلیان و میلاد کی مرام اشاره نمود.

حال و هوای فیلم روسی مانند اسم آن است؛ احتمالا می‌دانید که روس‌ها مشهور به آدمهایی سرسخت و سرد و خشن هستند و این موضوع چه صحت داشته باشد چه نه، روی اهالی این کشور به صورت برچسب در آمده است. روسی نیز از همان ثانیه اول تا ثانیه آخر، فیلمی سرد و خشن است و عاشقانه آن از جنس لطیف و به اصطلاح رمانس نیست. عاشقانه روسی یک عاشقانه بی‌رحم و خون‌بار است که از آن تلخی می‌بارد و بیننده برای هضم کردنش به مشکل می‌خورد.

روسی روایتگر طغیان انسان و زبانه کشیدن شعله های انتقام در وجود اوست. قصه مردی که به به مرز انفجار رسیده و می خواهد در دنیای مه آلودی که زندگی او را در برگرفته، آتشی افروخته و خشم انتقام خویش را فرو نشاند. اما ثقفی در روایت این قصه که تا حدی الهام گرفته شده از سینمای مسعود کیمیایی هم می باشد، دچار یک دوگانگی شدید شده که در محصول نهایی او نیز قابل مشاهده است.

فیلم با پایانش، انگار دریچه ها و درها و پنجره ها را در ذهن بیننده باز می کند و در واقع با تمام شدنش، در ذهن تماشاگر، تازه شروع می شود که خصوصیت فیلم های خیلی خوب است. اینکه بستر لازم برای تاویل پذیری و امکان خوانش های متنوع فراهم شود. اینکه این آدمها و مردابی که در آن دست و پا می زنند، «علت» هستند یا « معلول؟ » اصلا وظیفه یک فیلم ساز در سینمای اجتماعی، مگر طرح پرسش هستی شناختی و جامعه شناختی نیست؟ و این پرسش، شاید مهمترین پرسش فلسفی فیلم باشد. آدم هایی شبیه به هم و رانده شده از جامعه با خلق و خوی وحشی و غیر قابل پیش بینی که با درک درست نویسنده و کارگردان از روح زمانه اش، به یک سند تصویری زنده بدل شده اند.

روسی
روسی
روسی
روسی
روسی
روسی
روسی
روسی
روسی
روسی
عنوان اصلی Roosi

عناوین دیگر

قصر شیرین
مرگ سوپرمن
ایده اصلی
در جستجوی فریده
مغزهای کوچک زنگ زده
درباره الی‎‎
للین
مطرب
فروشنده
قانون مورفی
ابد و یک روز
روزی زیبا در محله

دیدگاهی ثبت کنید

نام *
اضافه کردن نام نمایشی
ایمیل *
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد