منابع ویدیو 80 بازدیدها

  • پیش نمایش ارباب حلقه ها: یاران حلقهhw16.asset.aparat.com
ارباب حلقه ها: یاران حلقه

ارباب حلقه ها: یاران حلقه

The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingDec. 18, 2001New Zealand178 دقیقهPG-13
امتیاز شما: 0
0 0 رای
چه خبره؟

خلاصه

ارباب حلقه‌ها: یاران حلقه The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring فیلمی فانتزی حماسی به‌کارگردانی پیتر جکسون است که براساس جلد نخست رمان ارباب حلقه‌ها به‌قلم جی. آر. آر. تالکین ساخته شده‌است. یاران حلقه بخش نخست سه‌گانهٔ سینمایی ارباب حلقه‌ها به‌شمار می‌رود که دنباله‌های آن شامل ارباب حلقه‌ها: دو برج و ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه می‌شوند.

این فیلم به‌دستِ شرکت نیو لاین سینما در ۱۹ دسامبر ۲۰۰۱ در ایالات متحده نمایش داده شد و یکی از موفقیت‌های باکس‌آفیس با درآمد ۸۷۱ میلیون دلار در سراسر جهان محسوب می‌شود. این فیلم همچنین برندهٔ چهار جایزهٔ اسکار شده‌است. ارباب حلقه‌ها: یاران حلقه آغازی بود بر طوفانی که جکسون با سه‌گانهٔ ارباب حلقه‌ها در جهان سینما آغاز کرد، طوفانی که بعد از بیست سال همچنان قابل‌بحث است؛ این‌که او چه‌طور به‌عنوانِ یک کارگردان تازه‌کار این چنین حماسهٔ بی‌نظیری پدیدآورد. فیلم در دوازده رشته در اسکار نامزد شد؛ و در چهار رشته جایزه را به‌دست‌آورد.

یک حلقه‌ی باستانی که قرن‌ها پیش گم گشته بود، حالا دوباره پیدا شده و از دست تقدیر، به هابیتی جوان بنام فرودو رسیده است. وقتی که گندالف می فهمد که این حلقه، همان حلقه یگانه ارباب تاریکی، سائورون است، فرودو مجبور می شود این حلقه را به کوه نابودی برده و آن را از بین ببرد. با این وجود او تنها نمی رود و در این راه هشت یار دیگر به او در انجام ماموریتش کمک می کنند. یاران حلقه باید از میان کوه‌ها، جنگل‌ها، برف و بوران و تاریکی عبور کنند و با نیروهای شرور تاریکی در میان راهشان مقابله کنند. موفقیت آن‌ها در این ماموریت سخت، تنها امید برای خاتمه دادن به دوران حکومت ارباب تاریکی است.

کل سه گانه ارباب حلقه ها به کارگردانی جکسون بدلیل هزینه زیاد در سال ۲۰۰۱ فیلم برداری و ساخته شده است اما به سه قسمتت تقسیم و در خلال سنوات ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ به اکران رسید. کل بودجه ساخت سه گانه ارباب حلقه ها که در یک زمان ساخته شده ۲۷۰ میلیون است که با تقسیم آن بر سه قسمت سه گانه حدود ۹۰ میلیون دلار برای هرکدام از قسمت ها هزینه شده است.

ارباب حلقه ها : یاران حلقه علاوه بر اینکه از بزرگترین آثار هنری تاریخ سینما به شمار می آید جزو پرفروش ترین فیلم های تمام ادوار نیز است بطوریکه با فروش ۸۷۰ میلیون دلار فروش جهانی به یکی از موفق ترین فیلم های باکس آفیس بدل شد.

ارباب حلقه ها: یاران حلقه
ارباب حلقه ها: یاران حلقه
ارباب حلقه ها: یاران حلقه
ارباب حلقه ها: یاران حلقه
ارباب حلقه ها: یاران حلقه
ارباب حلقه ها: یاران حلقه
ارباب حلقه ها: یاران حلقه
ارباب حلقه ها: یاران حلقه
ارباب حلقه ها: یاران حلقه
ارباب حلقه ها: یاران حلقه
عنوان اصلی The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
امتیاز IMDb 8.8 1,540,530 رای
رتبه TMDb 8.3 15,318 رای

عناوین دیگر

آواتار
خانواده آدامز
وارکرافت
هشت یار اوشن
سونیک جوجه تیغی
مرد عنکبوتی: به دور از خانه
دونده هزارتو: علاج مرگ
دولیتل
پوکمون کارآگاه پیکاچو
مردان سیاه پوش: بین الملل
خشم
سریع و خشمگین: هابز و شاو

دیدگاهی ثبت کنید

نام *
اضافه کردن نام نمایشی
ایمیل *
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد