منابع ویدیو 74 بازدیدها

  • پیش نمایش خانه پدریas2.asset.aparat.com
خانه پدری

خانه پدری

The Paternal HouseSep. 07, 2012Iran97 دقیقهPG
امتیاز شما: 0
7 3 رای
چه خبره؟

خلاصه

خانه پدری The Paternal House فیلمی درام به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی کیانوش عیاری محصول سال ۱۳۸۹ ایران است. این فیلم که در دی ۱۳۹۳ اکران آن آغاز شده بود به دلیل وجود یک صحنه خشن با مشکلاتی در اکران روبرو و در روز اول اکران عمومی از پرده پایین کشیده شد. پس از پنج سال فیلم خانه پدری با اصلاحاتی جزئی و با رده‌بندی سنی بالای ۱۵ سال در تاریخ ۱ آبان ۱۳۹۸ در سینماهای ایران اکران شد، اما پس از پنج روز در ۶ آبان ۱۳۹۸ با دستور مستقیم دادستانی مجدداً توقیف شد.

فیلم سرگذشت خانواده‌ای در شش دهه را روایت می‌کند. زندگی محتشم از ۱۵ تا ۸۰ سالگی که در مرگ خواهر بزرگترش خود را مقصر می‌داند. ملوک دختر جوانی است که به دلایل ناموسی، پدرش ( مهران رجبی ) خواهان مرگ او است و برای اینکار به پسر کوچکش به نام محتشم گفته تا قبری در زیرزمین حفر کند تا ملوک را کشته و در آنجا دفن کنند اما…

این فیلم که قصه اتفاق‌های یک خانه قدیمی را از سال ۱۳۰۸ (اوایل حکومت رضا شاه) تا ۱۳۷۹ روایت می‌کند با بازیگرانی همچون مهدی هاشمی، شهاب حسینی و مهران رجبی، ناصر هاشمی، مینا ساداتی، نازنین فراهانی و… در چند اپیزود ساخته شده و مسائل و مشکلات زنان ایران را در هفتاد سال اخیر به تصویر کشیده‌است. در این فیلم ناصر هاشمی (نقش جوانی) و مهدی هاشمی (نقش میانسالی) کاراکتر اصلی این فیلم را، که روایت زندگی‌اش از پانزده تا هشتاد سالگی به تصویر کشیده شده، بازی می‌کنند. فیلم خانه پدری در سال 2012 در جشنواره فیلم ونیز نامزد بهترین فیلم را برای کیانوش عیاری را به همراه داشت.

خانه پدری
خانه پدری
خانه پدری
خانه پدری
خانه پدری
خانه پدری
خانه پدری
خانه پدری
خانه پدری
خانه پدری
عنوان اصلی Khanéh Pedari
امتیاز IMDb 7.1 240 رای
رتبه TMDb 9 1 رای

عناوین دیگر

مردی بدون سایه
خانه سیاه است
ابد و یک روز
یک حساب برای تسویه
تگزاس ۲
مغزهای کوچک زنگ زده
طلا و مس
متری شیش و نیم
روزی روزگاری در هالیوود
موگلی افسانه جنگل
ایپ من 4
قصر شیرین

دیدگاهی ثبت کنید

نام *
اضافه کردن نام نمایشی
ایمیل *
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد