منابع ویدیو 34 بازدیدها

  • پیش نمایش سال دوم دانشکده منhw16.asset.aparat.com
سال دوم دانشکده من

سال دوم دانشکده من

The Second Year Of My CollegeFeb. 01, 2019Iran99 دقیقهPG
امتیاز شما: 0
6 1 رای
چه خبره؟

خلاصه

سال دوم دانشکده من The Second Year Of My College محصول سال ۱۳۹۶ تازه‌ترین فیلم رسول صدرعاملی در مقام کارگردان بعد از ۹ سال پس از ساخت فیلم در انتظار معجزه است. این فیلم بر اساس فیلمنامه ای از پرویز شهبازی که خود نویسنده و کارگردان است و ساخت فیلم های چون دربند، طلا و مالاریا را در کارنامه دارد نگارش شده است. از ۹۰۰ نفر شرکت کننده برای بازیگری تست گرفته شد که در نهایت ۲۲ نفر بازیگر و ۲ چهره جدید به سینما معرفی شدند. این فیلم برای نخستین بار در سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد.

 فیلم در فضایی دانشجویی می گذرد مهتاب (سها نیاستی) و آوا (فرشته ارسطویی) دانشجویان سال دوم دانشکده معماری هستند که به اتفاق تعدادی دیگر از همکلاسی‌هایشان برای یک سفر چند روزه دانشجویی از تهران به اصفهان می‌روند و…

صدرعاملی پس از هشت سال که از ساخت آخرین فیلمش در (انتظار معجزه) می‌گذشت، سال دوم دانشکده من را در سال ۱۳۹۶ جلوی دوربین برد. رسول صدرعاملی از آن دسته فیلمسازانی است که دغدغه خاصی را در فیلم‌های خود دارد و این دغدغه خاص مشکلاتی است که برای دختران جوان در جامعه وجود دارد. او همچنین در فیلم‌های خود سعی می‌کند از بازیگران تازه‌کار برای نقش‌های اصلی فیلم استفاده کند. سال دوم دانشکده من همچون آثار قبلی صدرعاملی در دایره سینمای اجتماعی می‌گنجد. در این فیلم هم یک دل‌مشغولی و دنیای پیچیده دختران جوان محور قصه است. جایی که وقوع یک اتفاق، بهانه‌ای برای درگیر شدن شخصیت داستان با چالش‌های فردی و البته تنش در روابط او با اعضای خانواده و اطرافیانش می‌شود.

صدرعاملی معتقد است که اصولاً فیلم‌ساز در شرایطی نیست که بتواند برای آسیب‌های اجتماعی راهکار ارائه کند. او می‌گوید در سال دوم دانشکده من سعی کرده است به سینمایی برسد که تاریخ مصرف نداشته و به مناسبات اجتماعی افراد جامعه بپردازد.

فیلم سال دوم دانشکده من در سی و هفتمین دوره جشنواره فجر برنده بهترین موسیقی متن و نامزد دریافت سیمرغ بلورین شده است. مسعود ردایی تهیه کننده فیلم سینمایی سال دوم دانشکده من درباره نمایش این فیلم در سینماهای کشور گفت:  از ابتدای اکران، ۵۵ سینما این فیلم را اکران کردند اما اکنون بیش از ۹۰ سینما اکران این فیلم را دارند.

سال دوم دانشکده من
سال دوم دانشکده من
سال دوم دانشکده من
سال دوم دانشکده من
سال دوم دانشکده من
سال دوم دانشکده من
عنوان اصلی سال دوم دانشکده من
امتیاز IMDb 5.1 29 رای

عناوین دیگر

راکت من
فانوس دریایی
مسخره باز
سیاه و آبی
بدون تاریخ، بدون امضا
دانتون ابی
جودی
للین
رحمان 1400
شیادان
شیر شاه
خانه سیاه است

دیدگاهی ثبت کنید

نام *
اضافه کردن نام نمایشی
ایمیل *
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد